top of page

Pen Maker App - Community

Public·32 Creators

[[[СПОРТ ТВ*]===]] Војводина Helios Suns utakmice uživo 17 новембар 2023


Helios Domzale rezultati i rasporedi - pratite Helios Domzale rezultate uživo, rezultate, rasporede i detalje meča na Livesport.com.


Pala odluka: Srbiju će u ABA ligi 2 predstavljati tri kluba, poznato je gde će biti održani turniriPoznati su detalji kako će funkcionisati ABA liga 2 i koliko ekipa će se boriti za plasman u viši rang. U skladu sa ranije donetim odlukama i internim aktima, a nakon isteka poslednjeg roka za prijavljivanje ekipa, potvrđena je konačna lista učesnika 2. ABA lige u sezoni 2021/22. Pročitajte još Za šampionsku titulu i plasman u 1. ABA ligu, boriće se 14 ekipa: Borac Banja Luka, Lovćen 1947, Helios Suns, Mladost Maxbet, MZT Skopje Aerodrom, Pelister, Podgorica, Rogaška, Spars, Sutjeska, Široki, Vojvodina, Vrijednosnice Osijek i Zlatibor. 2023, 19:00 “Перо Наков” Куманово 61 - 41 МКК Куманово МЗТ Скопје Уни Банка 12. 2023, 18:00 “Градски парк” Скопје 55 - 75 Работнички 2018 КК Маџари 2023 ад 12. 2023, 15:30 “Гемиџии” Велес 69 - 63 Борец Баскет Мега баскет 11. 2023, 18:00 “Економско” Тетово 94 - Тетекс ТТК Куманово 2009 ад 11. 2023, 16:30 “Нез. Македонија” Скопје 82 - 65 Ангели Водно Санс 12. 2023, 17:00 “Зефљус Марку” Скопје 72 Шкупи Соколи 1933 337 142 501 394 107 509 448 61 445 395 50 480 457 23 396 408 -12 423 437 469 496 -27 16 424 -86 406 -95 421 586 -165 Делегирање Трета лига-мажи-група Исток - 6. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Запад - 6. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Запад 5. Helios Domžale rezultati v živo, končni izidi, razpored, TFT Skopje - Helios Domžale v živo | Košarka, SlovenijaPOJASNILO: Nahajate se na Helios Domžale rezultati strani v Košarka/Slovenija sekciji. Flashscore. si vam v meniju Helios Domžale nudi rezultate v živo, končne in delne izide, lestvice in podrobnosti tekem. Poleg rezultatov v meniju Helios Domžale lahko na Flashscore. si spremljate še več kot 150 košarkarskih tekmovanj v več kot 30 državah po svetu. Rezultati za Helios Domžale se posodabljajo v realnem času in samodejno. Naslednje tekme: 19. Ligaški deo 2. ABA lige u sezoni 2021/22 igraće se po jednokružnom bod sistemu, odnosno kroz 13 kola podeljenih u pet turnira. Plasman u plej-of obezbediće osam najbolje plasiranih ekipa. Termini i domaćini turnira 2. ABA lige u sezoni 2021/22 su: 1. turnir (2 kola) – Zlatibor: 10. 10. 2021. – 14. 2021. 2. turnir (2 kola) – Osijek: 08. 11. – 12. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Исток 5. коло РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 12. 2023, 17:00 “Нез. Македонија” Скопје 86 - 90 Младинец КК Гевгелија 15. 2023, 20:30 “КК Вардар” Скопје 57 Баскет Кам МКК Вардар 11. 2023, 16:30 “Парк” Струмица 88 Струмица КК Бутел 11. 2023, 15:30 “Цар Самоил” Св. Николе 52 - 79 Овче Поле Водњански Лисици 11. 2023, 18:00 “Н. Н. Борче” Скопје 97 - КК Маџари ГБ Ролинг 08 “Н. Борче” Скопје СЛОБОДЕН Феникс Спорт 439 381 58 402 320 430 349 81 330 240 314 304 276 267 291 286 315 382 -67 310 -111 275 400 -125 336 -32 Делегирање Прва лига жени-група Б - 3. место на првенството ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија ќе игра против Украина, за 15. место ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија поразена од Унгарија ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија загуби од Исланд, следуваат битки за пласман од 9. до 16. место „Црвената фурија“ ги оддува противниците во Скопје, и ја врати европската кадетска титула ЕП – „ПОД 16“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „А“- СКОПЈЕ 2023: Белгија ни се реваншираше за стартниот пораз Игор Митровски ќе го суди финалето на кадетскиот Евробаскет ЕП – „ПОД 16“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „А“- СКОПЈЕ 2023: Во мечот „да се биде или не“, кадетите поразени од Израел ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: Кадетите имаа енергија само за едно добро полувреме против Турција ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: И втора победа за Македонија! ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: Кадетите, со „камбек“ до победа над Бугарија ФИБА YDF ТУРНИР-ПРИЗРЕН 2023: Македонските момчиња подобри од романските Репрезентации Жени СЕНИОРКИ Марина Маљковиќ: „Никогаш не е лесно да играш против Македонија“ АЛЕКСАНДАР АШАДАНОВ:„Сите кои беа на терен одиграа максимално и прикажаа борбеност“ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОБАСКЕТ-ЖЕНИ 2025: Србија е, сепак, светско ниво, но девојките покажаа дека знаат да се натпреваруваат КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОБАСКЕТ-ЖЕНИ 2025: Нема поголема мотивација за нашите девојки, ја чекаат Србија во Скопје Успешна „контрола“ на младинците, висока победа над Црна Гора ФИБА РЕЈТИНГ ЗА 2022 ГОДИНА: Девојките со напредок за четири позиции Моќната Црна Гора го освои победничкиот пехар на ЕП во Скопје ЕП „Б“ ДИВИЗИЈА „ПОД 20“-ЖЕНИ – СКОПЈЕ 2022: Судир со реалноста, Црна Гора многу подобра од Македонија ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: За крај, Австрија подобра од Македонија ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: Пораз од Велика Британија ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: Прва победа за македонските јуниорки ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: Добро прво полувреме, па пораз од Данска ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: Пораз од Луксембург на крајот ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: Прва победа за кадетките на Македонија! ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: Ништо ново, и Ирска многу подобра од Македонија ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: И Холандија подобра од нашата кадетска селекција ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: „Двоен“ пораз од Романија ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: Жесток отпор на македонските девојки против големиот фаворит Турција ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: Македонија многу подобра од Косово ФИБА YDF ТУРНИР-СКОПЈЕ 2023: Кадетките немаа сили за комплетен пресврт Останато 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Македонија заврши како петтопласирана 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Чешка ги запре македонските „баскетџии“ на патот кон полуфиналето 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Ќе играме против Чешка за место во полуфиналето 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Македонија многу подобра од Унгарија, блиску сме до четвртфиналето Кошаркарска Федерација на Северна Македонија Ул. 2023 ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Викенд-пресметки во Скопје, потоа следуваат оние на водечкиот „квартет“ АБА 2 ЛИГА: „Металците“ полесно од очекувањата поминаа преку Сутјеска 16. 2023 Делегирање младински лиги (18. 2023) ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: МЗТ Скопје го предизвикува лидерот ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Дерби во Маџари, гостува Шкупи Натпревари во живо ПРВА ЛИГА ВТОРА ЛИГА ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНСКИ ЛИГИ АБА 2 ЛИГА: Од плус 13, „пелистерци“ до минус 10, и пораз од Војводина АБА 2 ЛИГА: ТФТ тргна со триумф на Златибор, се „освежи“ со Цедевита Повеќе РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи 11. 2023, 18:00 “Младост” Гостивар 89 - 84 Гостивар ад Чаир 2030 ад 11. 2023, 19:00 “Нез. Македонија” Скопје 68 - 98 Навико Академија ФМП ад Работнички ад 11. 2023, 18:00 “26 Април” Гевгелија 76 - 59 Кожув ад Вардар ад 11. 2023, 18:30 “Боро Чурлевски ” Битола 87 - 70 Пелистер ад ТФТ Mozzart ад Скопје 11. 2023, 18:00 “Јасмин ” Кавадарци 100 - Еуро Никел 2005 ад ГКК Охрид ад 08. 2023, 17:30 Јане Сандански(г)”Скопје 73 - 64 МЗТ Скопје Аеродром ад Феникс 2010 ад # Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 7 6 557 461 96 13 2 5 595 464 131 12 3 568 498 4 621 554 67 507 479 28 593 511 82 11 550 555 -5 10 8 510 552 -42 9 539 628 -89 528 542 -14 487 634 -147 0 684 -177 Сите резултати Делегирање Втора лига-мажи - 7. коло ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Јанески даде половина од поените за МКК Куманово, а Димитровски 39 за Шкупи против Соколи 1933 ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Дербито е во Чаир, Шкупи против штипјани РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи 11. NBA Fudbal PRIJATELJSKA UTAKMICA. 17.11. 20:45. Uživo. Engleska - Malta. Fudbal EURO KVALIFIKACIJE. 17.11. 15:00. Uživo. Helios - Vojvodina. Košarka ABA 2. LIGA. коло Делегирање Прва лига жени-група А - 6. коло Делегирање Прва лига жени-група Б - 2. коло РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени РЕЗУЛТАТИ Прва Б Лига Жени 03. 2023, 18:30 “КК Вардар“ Скопје 64 - 62 ЖКК Вардар Баскет Кам 2011 09. 2023, 20:00 “Нез. Македонија“ Скопје 55 ЖКК Бадел 1862 ЖКК Куманово 2020 04. 2023, 18:00 “Јане Сандански(г)“ Скопје 75 - ЖКК МЗТ Скопје Аеродром Пробаскет Кавадарци 14. 2023, 18:30 “Бранители 2001“ К. Паланка 78 - 53 Крива Паланка Струга 2009 390 99 427 317 110 386 76 307 294 333 331 306 363 -57 404 -97 265 411 -146 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва Лига Мажи Распоред Втора Лига Мажи Распоред Трета Лига Мажи Исток Распоред Трета Лига Мажи Запад Распоред Прва А Лига Жени Распоред Прва Б Лига Жени Репрезентации Мажи СЕНИОРИ М20 М18 М16 М14 Александар Кукриќ: „Сите заедно, да се обидеме да направиме идни сениорски репрезентативци на Македонија“ Професорот Александар Кукриќ ги тестираше нашите најталентирани млади кошаркари (ФОТО) Познати се петте учесници во олимписките квалификации Ти Џеј Шортс е најдобриот стрелец во олимпските претквалификации Селекторот Василев по завршувањето на ЕП: „Главната цел ја остваривме, оставивме ‘простор’ за генерацијата која што доаѓа“ Известување за клубовите од младинските лиги за натпреварувачката сезона 2023/2024 Комплетиран е списокот на учесници на наредниот младински Евробаскет, Македонија меѓу великаните! Теодор Симиќ во идеалните пет на шампионатот ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија го освои 16. [Ливе ХД<<] Војводина Helios Suns utakmice uživo 17/11 пре 14 сати — [Ливе ХД<<] Војводина Helios Suns utakmice uživo 17/11/2023 Rezultati · Prejšnje sezone · U18, U20 · U20 – ekipa A · U20 – ekipa B · U20 ... Helios Domžale rezultati uživo, rezultati, raspored, TFT Skopje - Helios Domžale uživo | Košarka, SlovenijaDo €25 u kreditima za klađenje novim korisnicima bet365 Oglasi Uplatite minimalno €5 i odradite jednu obaveznu okladu kako bi dobili kredite za klađenje. Minimalni koeficijent, te uvjeti klađenja i uplate se primjenjuju. Povrat novca ne uključuje vrijednost kredita za klađenje. Primjenjuju se vremensko ograničenje i uvjeti korištenja. [ОНЛИНЕ] Војводина Helios Suns uživo 2022 17 пре 15 сати — [ОНЛИНЕ] Војводина Helios Suns uživo 2022 17 новембар 2023 KK Vojvodina vs Helios Suns live stream (17 Nov. 2023, 14:00 UTC) Live247. Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Преоден рок За Нас Документи Регистрирани играчи Тренерска Комисија Судиска Комисија Контакт Адреси клубови Заштита на лични податоци Информации од јавен карактер Почетна Вести Натпреварувања Натпреварувања мажи Натпреварувања жени 3x3 Куп Супер куп Репрезентации Репрезентации мажи Репрезентации жени Делегирања и билтени Резултати Статистика Статистика прва лига мажи Статистика жени Медиа Преземања Билтен број 7 - Сениорски лиги 17. 11. Helios Suns vs Vojvodina Košarka H2H, Rezultat, Rekord ... uživo. Pregled Razgovor chat Kvote H2H · Košarka Uživo Rezultat. > Košarka glava uz glavu. > Helios Suns i Vojvodina prije početka utakmice. Ovdje možete lako ... Home: NLB ABA League 2Videos NLB ABA League 2 2023/24, Round 4 match: Šibenka – Široki TT Kabeli (16. 11. 2023) Dunk by Luka Škorić (Šibenka – Široki TT Kabeli, 16. 2023) NLB ABA League 2 2023/24 highlights, Round 4: Šibenka – Široki TT Kabeli (16. 2023) Post-game press conference (Šibenka – Široki TT Kabeli, 16. Košarkaški klub Borac Čačak (@BoracKlub) / Press konferenciju nakon utakmice KK Borac Mozzart - @HeliosSuns možete pratiti na linku KK Borac Mozzart - KK Helios Suns press konferencija 25.4.2023. 1. 3.


About

Welcome to the group! You can connect with other creators, g...
bottom of page