top of page

Pen Maker App - Community

Public·32 Creators

ВО ЖИВО: Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 17 ноември 2023 Гледам телевизија


пред 18 часа — Во живо Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледајте 17 ноември 2023 Спорт ТВ Вашата телевизија Sitel, Kanal5, Alfa, Alsat, ...


„Аѕурите“ предводени од новиот селектор Лучијано Спалети гостуваат во Скопје и сигурно ќе бараат „одмазда“ за болната елиминација од Македонија во баражот за СП во Палермо. „Го познавам доста добро Спалети. Очекувам високо да излезат, да имаат игра со многу посед. Игра во која Италија ќе доминира. Ќе видиме дали тоа ќе им успее. Секако дека има разговори на темата со моите соиграчи од Наполи. Сепак, професионалци сме и нема сентименталности. Секако дека ќе излеземе на терен да одработиме она што ќе го бара од нас селекторот. Во натпреварот завчера, од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2024 година, Македонија ремизира 1-1 дома со Италија и остана во трка за второто место во групата Ц, кое носи пласман на континенталниот шампионат в година во Германија. – Оваа мала држава има 11 срца што ќе гинат на терен, и тие што влегуваат и тие што се на клупа и цел репрезентативен тим и мора да дојдеме и да бидеме гладни како што бевме денеска. Оваа банда секогаш прави нешто големо, тоа го направивме и порано – вели Енис Барди, стрелецот на голот за израмнување, од слободен удар од дваесетина метри во 81. минута (Италија поведе со голот на Чиро Имобиле во 47. Води Англија со 13 бода од пет средби, а втора е Украина со седум од четири меча. Последна е Малта без бодови од четири натпревари. Утре Македонија ѝ гостува на Малта и со победа ќе остане во конкуренција за пласман на ЕП 2024. Во мечевите во октомври и во ноември Македонија треба да им гостува на Италија и на Украина и да игра дома со Англија. На континенталниот шампионат ќе играат првопласираните две репрезентации од секоја од 10-те квалификациски групи. Н. М. Само три репрезентации се без загубен бод По првите дуели во септемврискиот дел од квалификациите за пласман на фудбалското Европско првенство (ЕП) во 2024 година во Германија и понатаму без загубен бод се репрезентациите на Шкотска, Франција и на Португалија, сите три селекции по пет натпревари. Италија ќе излезе на терен за да победи, ние мораме да одиграме перфектно, доколку сакаме да оствариме позитивен резултат“, вели Елиф Елмас, на кого Спалети му беше тренер во Наполи минатата сезона и заедно го освоија „скудетото“. Селекторот Благоја Милевски повторно има проблеми со составувањето на тимот. Стефан Ристовски се откажа од националниот тим, Дарко Велковски е повреден, а Аријан Адеми не тренираше два дена бидејќи доби дозвола да замине во Загреб и да го комплетира трансферот назад во Динамо. [280] Македонија - Италија 1:1 (09.09.2023) - YouTube 0:17[280] Македонија - Италија 1:1 (09.09.2023). 6K views · 2 months agomore. Македонска Фудбалска Репрезентација Poland vs Argentina Live ...YouTube · Македонска Фудбалска Репрезентација · 9.9.2023 минута). Двете репрезентации досега одиграа четири меѓусебни натпревари. Италија победи на првиот, со 3-2 во Скопје во октомври 2016 година, а потоа во следните три средби Македонија двапати ремизира (1-1 во Торино, во октомври 2017 година и сега истиот резултат во Скопје) и еднаш победи (1-0 во март 2022 година во Палермо, во полуфиналето на баражот за пласман на Светското првенство во 2022 година). – Против европски првак секогаш се тешки натпреварите. Одигравме тактички дисциплинирано и знаевме што бара селекторот од нас, знаевме кои се силните страни на италијанската репрезентација. Во првото полувреме немавме толку многу напади, но во вториот дел, по примениот гол, покажавме дека сакаме да играме и да се надигруваме со репрезентација како Италија и излеговме на висок пресинг. Играч на играч да играш со една ваква репрезентација каква што е Италија треба да имаш навистина доста страст во себе и желба за победа. Се смени играта, почнавме да напаѓаме, да ја имаме топката и тој гол што ни беше потребен стигна веднаш. Можевме уште еден, но тоа е дел од фудбалот. Одигравме еден меч за кој секој играч и селекторот заслужуваат почит – изјави Елиф Елмас. По четири натпревари во циклусот квалификации за ЕП 2024 репрезентацијата на Македонија има четири бода, колку што има и Италија од три натпревари. Гледајте ВО ЖИВО: Малта до 17 Македонија 30.10.2023 — 12. 2021 — Македонската фудбалска репрезентација ќе се соочи со Италија во Палермо на 24 март следната година во бараж натпреварот за пласман„ ... Со триумф утре на натпреварот со Малта на гости црвено-жолтите може да освојат уште 4, 9 бода. Шкотска утре може прва да се пласира на ЕП 2024 Шкотска веќе утре може да стане и првата репрезентација што ќе се пласира на фудбалското Европско првенство (ЕП) во 2024 година во Германија, ако со реми заврши натпреварот Норвешка – Грузија, пишува Европската фудбалска унија (УЕФА). Во групата А, Шкотска води со 15 бода (од пет меча), а потоа следуваат Шпанија со шест (три), Норвешка и Грузија со по четири (двете по четири средби) и Кипар без бодови (четири). [[[БЕСПЛАТНО**]!]] Италија Фудбалска репрезентација пред 4 часа — Фудбалската репрезентација на Македонија имаше скромен дочек на плоштадот „Македонија“ по победата на гостински терен кај Италија (0-1) во ... Футсал: Македонија против Италија - линк за гледање 1.3.2023 — Македонската фустал репрезентација вечерва од 20:30 часот ќе игра натпревар против силната селекција на Италија. Италија секако е фаворит, ... Италија сака „одмазда“ за Палермо, може ли Македонија повторно да ги изненади „аѕурите“? Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20. 45 часот) е пред нов голем предизвик во квалификациите за ЕВРО 2024. По двата порази во јунскиот циклус, од Украина дома (2:3) и од Англија на гости (7:0), селекторот Благоја Милевски и фудбалерите ќе се обидат да го подобрат впечатокот против Италија и Малта. Од нив Португалија и Франција се и без примени голови (вкупната гол-разлика на Португалија е 15-0, а на Франција 11-0), а Шкотска прими еден погодок (12-1), и тоа од пенал. Двоцифрен број голови досега постигнаа и Англија (16), Швајцарија (14), Финска, Данска (по 11), Шпанија и Шведска (по 10). Освоени се бодови и за напредок на ранг-листата на ФИФА Фудбалската репрезентација на Македонија со ремито со Италија во натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство в година во Германија освои и многу бодови за ранг-листата на Светската фудбалска федерација (ФИФА). Според интернет-страниците што се занимаваат со рангирање во живо, по мечевите во саботата, Македонија освои 7, 7 бода и напредна за три места, на 65-то место. Македонија третпат во низа бележи одличен резултат 11.9.2023 — Македонската фудбалска репрезентација и во трет натпревар во низа остана непоразена од репрезентацијата на Италија, која е актуелен европски ... На ЕП 2024 ќе играат првопласираните две репрезентации од секоја од 10-те квалификациски групи, како и три најуспешни селекции од плејофот. Обезбедено место во плејофот имаат БиХ, Хрватска, Грузија, Грција, Израел, Италија, Казахстан, Холандија, Шкотска, Србија, Шпанија и Турција, според рангирањето во Лигата на нациите, пишува УЕФА. Македонија третпат во низа бележи одличен резултат со Италија - Нова МакедонијаФото: Игор Бансколиев Двете репрезентации досега одиграа четири меѓусебни натпревари, Италија победи на првиот, со 3-2 во Скопје, а потоа во следните три средби Македонија двапати ремизира (со по 1-1 во Торино и во саботата во Скопје) и еднаш победи (1-0 во Палермо, во полуфиналето на баражот за пласман на Светското првенство во 2022 година). Со ремито завчера, Македонија остана во трка за пласман на второто место во групата Ц, кое носи место на ЕП 2024 ФУДБАЛ – КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Македонската фудбалска репрезентација и во трет натпревар во низа остана непоразена од репрезентацијата на Италија, која е актуелен европски првак. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 17 н пред 4 часа — ВО ЖИВО: Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 17 ноември 2023 пред 3 дена — Италијанскиот фудбалски репрезентативец Мануел ...


About

Welcome to the group! You can connect with other creators, g...

Creators

bottom of page