top of page

Pen Maker App - Community

Public·32 Creators

Во живо Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледајте 17.11.2023 Спорт


Македонската фудбалска репрезентација синоќа постигна историски успех, победувајќи ја Италија ... Франција (ЛИНК) Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Франција (ЛИНК).


Македонија стана голем проблем за селекцијата на Италија. „Аѕурите“ никако да победат против Барди и дружината. Во последните два меча меѓу овие две репрезентации, Македонија еднаш ја победи Италија на мечот во Палермо, во баражот за пласман на СП и еднаш одигра реми во Скопје во овие квалификации за ЕП. Сега повторно истото соочување, но мечот се игра во главниот град на Италија, на стадионот „Олимпико“ во Рим. Фудбалерите на Македонија ќе го завршат европскиот циклус за квалификации без шанси да обезбедат место на ЕУРО2024, бидејќи освоија 7 поени од 6 натпревари и се на претпоследното место во групата Ц. Италија без Локатели против македонската репрезентацијаИталијанскиот фудбалски репрезентативец Мануел Локатели поради повреда нема да биде во составот на националниот тим за дуелите од завршниот ноемвриски циклус во евроквалификациите против македонската и украинската репрезентација. ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Актуелности · Македонија до 21: Минимален пораз од Грузија во Скопје · Бојан Миовски: Ќе биде одличен натпревар · Иван Николов: Максимално пожртвувано и борбено во ... projectprayogshala Group Украина Македонија гледајте во живо 14 октомври 2023 13.10.2023 — Украина Македонија гледајте македонската репрезентација за натпреварот Италија - Македонија ... 3. 2016 Младата репрезентација на Македонија со реми во Франција Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 21 година одиграа нерешено со 1-1 против репрезентацијата на Франција во Ле Ман во квалификациите пласман на Европското првенство. Головите во квалификациониот натпревар меѓу Македонија и Франција беа постигнати во првото полувреме, Ангелов во 15-тата минута од натпреварот и го донесе водството на македонската репрезентација, а во 27-та минута конечниот резултат го постави Бејтулаи со автогол. Со ова големо реми младите репрезентативци успеаја да го задржат третото место на табелата во Групата 3. Сензација во Палермо: С. Македонија на чекор до Мундијалот – DW – 24. Тој е трет во оваа початна мартовска низа во која тргнавме со болен и тесен пораз од Романија, а продолживме со убедлива победа над Лихтенштајн по што во моментов сме на делба на третото место во групата Ј. Со четирикратниот светски првак не сме играле до сега, ни во официјална, ни во пријателска средба, но без оглед на тоа, па ни на играчките отсуства, кај нив повеќе, кај нас само Несторовски, Германците се огромни фаворити. [Спорт во живо>>] Шкендија Тетово Тиквеш гледја во 2023 — [стриминг@@@] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија видео стриминг од натпревар 12 септември 2023 [фудбал Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Италија 9 ... Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 18 часа — Gli Amici Le2Mele · Италија Фудбалска репрезентација на Македонија натпревар во живо 17 ноември 2023 Онлајн · Info · Golosi per Natura · News e Ricette · Scopri la ... Гледајте ВО ЖИВО: Украина Македонија 14 октомври (Во живо)ПРЕНОС ОД АРЕНАТА „ФИЛИП ВТОРИ“: Тука можете да Вести | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Ангеловски: Репрезентацијата е повеќе од фудбал, ... Houses for rent NL 11.9.2023 — Германија до 19 години Македонија 13.10.2023 — до 21 гледајте во живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември. 17 ... 03. 2022Со погодокот на Александар Трајковски во 92 минута од мечот, македонските фудбалери ја совладаа Италија во првиот бараж во квалификациите за Светското првенство во Катар. Мечот во Палермо мина во целосна доминација на четирикратниот светски првак и актуелен европски шампион, но и покрај повеќе од 30 удари врз голот на македонската репрезентација, победникот го одлучи погодокот на Трајковски во судиското продолжување. Сензацијата во Палермо ги носи македонските фудбалери на мегдан на Португалија која во вториот бараж од истата група ја совлада Турција со 3:1. „Локатели се врати во својот клуб“, изјави селекторот Лучијано Спалети на синоќешната прес – конференција, непрецизирајќи за каква повреда на играчот за врска на Јувентус станува збор. На местото на Локатели селекторот Спалети го повика играчот на Лацио, Мануел Лацари. Македонските фудбалери вечерва против Италија во Македонската фудбалска репрезентација денеска на гостински терен против Италија ќе го одигра претпоследниот натпревар во групата Ц во квалификациите за... Во живо Малта до 17 Македонија до 17 гледајте 31... Федерико Киеза ги пропушти претходните натпревари на својата репрезентација, но сега е подготвен да биде еден од лидерите на теренот, а и самиот побара претпазливост во соочувањето со секогаш незгодната селекција. Македонските фудбалери одиграа нерешено против европскиот првак Италија во евроквалификациите - OhridNews09. 09. 23 23:34 Македонската фудбалска репрезентација вечерва пред 28. 000 гледачи на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје одигра нерешено 1-1 (0-0) против Италија во рамки на групата Ц од квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонската репрезентација резервирано го почна натпреварот и од контранапади чекаше шанса, која дојде во 19 минута кога ударот со глава на Бојан Миовски заврши сантиметри крај стативата. Младата репрезентација на Македонија со реми во Франција29. ФУДБАЛ | КУП НА МАКЕДОНИЈА Екипите на Македонија Ѓорче Петров и Љуботен се освојувачи на трофејот во фудбалскиот Куп на Македониjа за сезоната 2022/2023. Во живо Италија Фудбалска репрезентација на пред 19 часа — Во живо Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледајте 17 ноември 2023 Спорт ТВ Вашата телевизија Sitel, Kanal5, Alfa, Alsat, ... Германија до 19 години Ма | Groupe de cspefurtado [спорт!!]***]] Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до 19 години 14 октомври 2023 пред 7 дена — 10. 2023 Младата репрезентација на Македонија ... Киеза: Мора да ја победиме... Актуелниот европски првак предводен од новиот селектор Лучијано Спалети го контролираше поседот на топката во првото полувреме и создаде неколку шанси за водство, од кои најидеалната ја имаше Сандро Тонали две минути по обидот на Миовски, но неговиот удар заврши во стативата. Почетокот на второто полувреме донесе водство на Италија во 47 минута преку капитенот Чиро Имобиле кој со гол ја заврши акцијата во која Николо Барела ја погоди пречката. По примениот гол „црвено – жолтите“ тргнаа во целосна офанзива и откако обидот од 17-ина метри на Елиф Елмас заврши крај стативата во 68 минута, израмнувањето го донесе капитенот Енис Барди со прекрасен гол од слободен удар во 81 минута, предизвикувајќи делириум на трибините. МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРИСТИГНА ВО ДУИЗБУРГ ЗА ДУЕЛОТ СО ГЕРМАНИЈА --Најдобрата македонска фудбалска репрезентација пристигна во Дуизбург каде утре не очекува натпревар со Германија од квалификациите за Светското првенство во Катар, сладната година. (Телевизија во живо###) Македонија до - Salternative Spa пред 2 дена — Италија и Англија Младата репрезентација на Македонија Македонија до 21 гледајте во живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос .


About

Welcome to the group! You can connect with other creators, g...

Creators

bottom of page